Březen 2011

Nedělat ty samé chyby.

29. března 2011 v 18:22 | Ev. |  dny, týdny, měsíce.
Je těžké!
Tolik mi to sluníčko přes zimu chybělo. Už jen v neděli, kdy bylo celý den zataženo jsem byla děsně unavená a vyčerpaná jak kdybych dělala bůh ví co. Nejhezčí, ale pro mě na jaře je naše rozkvétající zahrádka krokusy, fialky, narcisky a tulipány. To mi nikdo nevezme. Potom ještě rozkvétající třešeň. Miluju jaro, ty barvy. Naštěstí nejsem alergik takže si to můžu vychutnant, Vás ostatních alergiků je mi líto. Už jen má drahá L. a M., které každé jaro omarodí.
Co ve škole? Ani nic, na obědě sem byla sama jelikož kolega M. je prý nemocný a má K. zase drží nějakou dietu, vážně mě ty její diety nebaví jelikož nikdy nezhubne ... ostaní holky také nešly a zbytek nemusím :D ... Psaly jsme písemku z ekonomie a ta byla kupodivu lehká.
Dnešní den sem si zpříjemnila návštěvou knihovny, půjčila sem si povinnou četbu V. Mrštík - Pohádka máje, nic jiného sem mi od něho nelíbilo možná snad jen ještě Maryša ( tu někdy příště ...) a pak ještě dvě další knihy, které Vám tu zveřejním "až" je přečtu. Nevím co mě to popadlo vrátit se ke čtení, jako malá sem hltala každou knihu. Od encyklopedii po všechny pohádky. Taky sem navštíla drogerii svou "oblíbenou" a koupila sem si barvu na vlasy blond. Uuu tak už o mě víte, že sem blondýna bacha na to už od mala :D. Pak sem si koupila lesk na rty můj první, obyčejný bezbarvý do teď sem preferovala jen jelení lůje. Zachvíly půjdu k babičce, aby mě obarvila. Ona se barvila cca 30 let takže je to má nejmilejší kadeřnice a navíc barvit sem se byla jednou u kadřnice a místo blond sem to měla zlatý což je vážně odpor.
Mimochodem tohle bude špatný týden jelikož sem včera ani dnes nestíhala ráno autobus. Mám vycházet v 6:20 a chodím ve 27. Trošku běhu ráno stejně neuškodí.
Jo vlastně tohle máme dům naproti dětskému hřišti na tom není nic špatného. Ráda se dívám na ty mále vysmáté, primitivní nic netrápící děti, ale když je tam dnes hlídala dvojice, která se pořád líbala a tulila tak mě štvala a okno sem si už zavřela! Nevím jestli mi chybí nějaký ten "partner - přítel". Ani ne, spíš jak kdy. Chtěla bych někoho jentak na sex, na vybrečení, na vykecání díry do hlavy, na pochopení, ale zatím tohle stejně nikdo nevydržel. Nebo sem to nevydržela já?
Mějte se, smějte se.


Něco na úvod.

27. března 2011 v 16:15 | Ev.
Proč jsem si založila blog? Nevím kolikátý to je, asi tak druhý, třetí? Vracím se sem zhruba po třech letech. Ach ta
nostalgie. Unavuje mě ten dnešní svět ta přetvářka všude, hlavně u mých kamarádek, když se jedna na druhou přetvařují, jsou to potom kamarádky? Ano jsou! S tím, ale nic neudělám. Proto sem opět tady. Utíkám předtím, mám potřebu se z toho všeho vypsat a kde jinde než na blogu.cz. Vypsat své radosti, smutky a časté nepochopení okolí. Mám to tu ráda, aniž bych měla blog tam sem se často chodila dívat na jiné blogy a četla si Vaše "deníky" a viděla sem v tom často kus sebe. Jednou sem si smazala blog, protože sem zjistila, že si ho četla kamarádka. V tu chvíly mě to mrzelo nebo naštvalo? Ani nevím psala sem tam osobní věci. Nikomu sem neřekla, že ho mám nevím jak na to přišla, každopádně teď je mi to jedno jestli na tenhle někdo přijde. Budiž. Dnes je vlastně neděle zítra škola. Neděle je pro mě vždy dnem nic nedělání. Musím si tenhle týden zajít do knihovny a půjčit si něco smysluplného, taky si vlastně musím koupit barvu na vlasy :D. Teď už si jdu udělat kafe a zkouknout nový díl chirurgů. Mimochodem to je má zdravá závislost + ještě seriál gossip girl.

Kryštof - Střepy

27. března 2011 v 15:35 | Ev. |  hudba, knihy, filmy.
Momentálně pořád dokola. <3 Kryštof patří k mým oblíbencům a těch v české hudbě moc nemám.


Knihy, které mě zaujaly.

27. března 2011 v 15:31 | Ev. |  hudba, knihy, filmy.
Od dětství ráda čtu. Miluju tu představivost a to jak některé knihy umí úžásně vtáhnout do děje, když si čtu musím mít naprostý klid a knihu si pořádně úžít a vnímat ji. Mám hrozně ráda tu vůni knih z knihoven. Dokážu si vždy u nich tak neskutečně odpočinout.


Kniha: Bestiář
Autor: Barbara Nesvadbová
Kniha vypráví o životě mladé Karly o jejích láskách,můžích co prošli jejím životem a hlavně postelí. Moje neojoblíbenější autorka. Nemám k ní co dodat asi jen to, že musím přečíst všechny její knihy. Štve mě, že mám její knihy přečtené cca za dva dny. Nedokážu se odtrhnou a číst bych je mohla dokola. Film, který byl podle této knihy zfilmován se mi moc nelíbil je hrozně zkreslený, ale tak už to bývá, že kniha je vždy lepší.
Kniha: Pohádkář
Autor: Barbara Nesvadbová
Mladá žena Karla se snaží najít ideálního partnera a nového otce pro své děti. Když už se zdá, že okouzlující Mára bude ten pravý, na scénu přichází právnička Dana, která celou situaci značně zkomplikuje.Kniha: Život nanečisto
Autor: Barbara Nesvadbová
Volné pokračování knihy Bestiář. Linii těchto knížek tvoří příběhy Karly, partnerství a sexu.
Kniha: Povídky malostranské
Autor: Jan Neruda
Zatím jediná povinná četba, která mě nadchla. Nerudovy povídky jsou považovány za klasickou literaturu. Fascinovalo mě jak dokázal v jednotlivých povídkách popsat lidi a všechny povídky se mi líbily.

Kniha: Tři v háji
Autor: Halina Pawlovská, Iva Hercíková, Michal Viewegh
Společný román tří úspěšných autorů. Příběh o lidech, kteří chtějí lásku a taky sex.
Vystupují v ní tři osoby, jeden muž a dvě ženy (Albert, Olga, Kristýna). Jejich životy jsou velice vtipně propleteny.

Profil?!

27. března 2011 v 11:49 | Ev. |  o mně.
Jmenuji se Eva (17), nemám ráda, když na mě volají Evoo zní to moc tvrdě, já tvrdá být totiž neumím, což zvykla sem si. Co vlastně umím? Umím být zlá, ale musím mít důvod. Ten se dnes, ale hledá lehce. Třeba, když někdo ubližuje lidem na kterých mi záleží... Dokážu vykecat "někomu" díru do hlavy, dokáži vyslechnout a poradit. Jasně, jasně poradit všem jen sama sobě NE! Moje špatná vlastnost je ta, že si "všechno" moc beru o tohlé vlastnosti vím a snažím se s tím něco dělat. Bývám také hodně přecitlivělá to si, ale nechávám pro sebe, abych nezapoměla umít vlastně taky lhát. Sama sobě a když je potřebe tak i okolí... Jinak jsem studentka střední školy a chodím do druhého ročníku. Asi jako jedna z mála mám školu ráda, ale učení mě nebaví.